AKSA JENERATÖR, DÜNYA DEVİ MITSUBISHI İLE ORTAK OLDU.

  • AKSA JENERATÖR, DÜNYA DEVİ MITSUBISHI İLE ORTAK OLDU.


AKSA JENERATÖR, DÜNYA DEVİ MITSUBISHI İLE ORTAK OLDU.
 
Türkiye’nin açık ara pazar lideri Aksa Jeneratör, Japon Sanayi Devi Mitsubishi ile yüksek teknolojik jeneratör üretim tesisi kurdu.
 
Türkiye Jeneratör Pazarı Lideri Aksa, Yüksek teknolojik jeneratörler ve özellikle Data Center’lara yönelik yenilikçi çözümler üretebilmek adına Japonya’nın En Büyük Motor Üreticisi Mitsubishi Heavy Industries(MHI) ile yeni bir şirket kurdu. Yeni kurulan Asya Pasifik merkezli şirket yılda 100 milyon USD’lik ek bir iş hacmi yaratacak.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker: “Uzun yıllardır süre gelen global yatırımlarımız sayesinde artık sektördeki gelişmeleri takip eden değil, yön veren bir marka haline gelen Aksa Jeneratör, ortağı olduğumuz MHI ile global pazarlardaki büyüme ivmemizi daha da ileri seviyelere taşıyacaktır. Günlük Yaşantımızın en önemli ihtiyacı enerji gereksiniminin kesintisiz ve güvenilir sağlanması için jeneratör her geçen gün daha fazla önem kazanmakta olup dünya çapındaki teknolojik gelişmelerin daha sıkı takip edilmesi gerekmektedir. Bu birliktelik Türkiye’nin global jeneratör markası Aksa’yı, Dünya Jeneratör Sektöründe üst sıralara taşıyarak, Türk mühendisliğinin gücü, global arenada daha da sağlam bir konuma taşınmıştır. Dünyanın önde gelen motor üreticilerinin biri olan Mitsubishi’nin endüstri hakimiyeti ile Aksa’nın Jeneratör konusunda üretim tecrübesi ve mühendislik gücünü bir araya getirerek pazarın bu alanındaki payımızı arttırmayı hedefliyoruz.”  Şeklinde konuştu.

Ortaklık sürecinin, iki yılı aşkın süre boyunca gerçekleşen teknik, mühendislik, kalite konularını içeren görüşmeler neticesinde hayata geçtiğini ifade eden Alper Peker; “Konusunda uzman Japon yetkililerce yapılan değerlendirmeler ve analizler ışığında, Aksa Jeneratör 35 yıllık sektör tecrübesi ve üstün kalite standartları sayesinde bu süreci başarı ile tamamlamış ve dünya devi ile ortak olmuştur” dedi. Son yıllarda Türkiye’nin yükselen marka imajının Aksa Jeneratör’ün global yolculuğundaki desteğine dikkat çeken Peker, “Buna bağlı olarak gelişen ve güçlenen Türk marka imajı bu iş birliği ile uluslararası arenada tescillenmiştir” diye konuştu.

Hedef ilk üç üreticiden biri olmak
Aksa Jeneratör’ün 2025 yılına kadar dünyada en büyük ilk üç üretici firmadan biri olma hedefiyle çalıştığını belirten Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker, büyüme stratejileri hakkında da bilgi verdi. Peker “Aksa Jeneratör olarak büyüme stratejisinin bir parçası olarak Afrika Kıtasında birçok ülke, Kuzey - Güney Amerika ülkeleri ve Hindistan’ın yanı sıra Avrupa’daki yatırımlarımızı sürdürerek dünya pazarında ilk üçe girmeyi hedefliyoruz. Aynı zamanda Afrika ve Güney Amerika pazarlarındaki olası fırsatları takip ederek dünya çapındaki satış ağımızı genişleterek gelişimimizi hızlandıracağız. Uzun dönemde Brezilya ve Avustralya pazarlarında da pazar payını artırmayı amaçlıyoruz” dedi.

35 yılda dünya devi haline geldi
1968 yılında temelleri atılan ve 1984 yılında Aksa Jeneratör markası ile hayatına devam eden firma, 168 ülkeye ulaşan ihracatı ve küresel sektörde ilk beş üretici arasında olmasıyla Türkiye ekonomisine yüksek katkı sunan firmalar arasında yer alıyor. 20 yıldır Afrika pazarında yer alarak bu kıtanın gelişimini destekleyen Aksa Jeneratör’ün Türkiye, Çin ve ABD’de üç üretim tesisi bulunuyor. Asya, Avrupa, Afrika ve Amerika’da 19 ofis, 4 temsilcilikle hizmet veren Aksa, 2018 yılında 1.5 milyar TL ciroya ulaştı. Firma, cirosunun yüzde 65’ini yurtdışı satışlardan sağladı.

Dev projelere Aksa enerjisi
Dünya’nın en büyük Havalimanı İstanbul Havaalanı projesinden, Uluslararası alanda Gana Kotoka Havalimanına, Aşkabat Olimpiyat Kompleksi gibi dev projelerde yer alan Aksa Jeneratör, Yeni Kaledonya Adasından, Komoro adalarına ve son olarak Okyanusya’nın turizm cenneti Vanuatu ya kadar bir çok ülkede satış gerçekleştirmektedir.
Ar-Ge yatırımlarıyla farklı Pazar ve sektörlerin ihtiyaçlarına yanıt veren yenilikçi ürünler gerçekleştiren Aksa Jeneratör, 8 saniyede tüm sistemi yükünü besleyebilen projelere imza attı. 

Vanuatu ya kadar bir çok ülkede satış gerçekleştirmektedir.
Ar-Ge yatırımlarıyla farklı Pazar ve sektörlerin ihtiyaçlarına yanıt veren yenilikçi ürünler gerçekleştiren Aksa Jeneratör, 8 saniyede tüm sistemi yükünü besleyebilen projelere imza attı.