KAZANCI HOLDİNG

Temelleri 1960’lı yıllarda atılan Kazancı Holding, 50 yılı aşan yolculuğunda her zaman müşteri memnuniyeti ve güven ilkelerini temel alarak; jeneratör üretimi, doğal gaz dağıtım faaliyetleri ve enerji santralleri kurulum / işletimi ile enerji sektörünün lider firmalarından biri olmuştur. Enerji sektöründeki yatırımları yanı sıra 2000’li yıllarda tarım ve turizm alanlarında çeşitli yatırımlarda bulunan Kazancı Holding şu anda ülkemiz ekonomisine yaptığı yatırımlar ve ödediği vergiler ile önemli katkılar sağlamaktadır.


Aksa Jeneratör dışındaki grup şirketlerimizden bazıları;Aksa Enerji
Aksa Enerji

1997 yılında kurulan Aksa Enerji, 16 santralden oluşan portföyü ve 2.198 MW kurulu gücüyle Türkiye’nin halka açık en büyük serbest elektrik üreticisidir.

Türkiye enerji coğrafyasının tamamında akaryakıt, doğal gaz, rüzgâr, hidroelektrik ve linyit santralleri ile aktif olan Aksa Enerji, K.K.T.C.’nin elektrik enerjisi ihtiyacına ülkede faaliyet gösteren üretim santrali ile katkıda bulunmaktadır. Yüksek satış hacmi ile Türkiye enerji ihtiyacının %5’ini karşılayan Aksa Enerji, teknolojik gelişmelere olan duyarlılığı ve kendini her zaman yenileyen eğitimli ve kaliteli çalışan kadrosuyla, verimliliği yüksek projelerini hayata geçirmeye devam etmektedir.

Türkiye’nin lider enerji firmalarından olan Aksa Enerji, Gana Cumhuriyeti ile yaptığı garantili enerji satışı ve santral kurulumu anlaşması ile ilk adımını attığı Afrika’da, potansiyel yeni yatırım fırsatlarını da değerlendirmeyi planlamaktadır.

2010 yılında Aksa Enerji’nin %21,4 oranında hissesi, AKSEN koduyla Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştır. 2015 yılı içerisinde Borsa İstanbul’un Sürdürülebilirlik Endeksi’ne dahil olan 14 şirketten biri olan Aksa Enerji’nin hisseleri, ayrıca BIST 50 ve BIST 100 endekslerinde işlem görmektedir.

Aksa Elektrik
Aksa Elektrik

2004 yılında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan aldığı lisansla piyasa düzenlemeleri dahilinde elektrik enerjisi ticareti yapmaya başlayan AKSA Elektrik, toptan satışın yanı sıra, tedarik ettiği elektriği serbest tüketicilere doğrudan da sunabilmektedir.

Enerji sektöründe ikili anlaşmaların önünün açılması ile enerji satışı çalışmalarına hız veren AKSA, bu konuda müşterilerine sahip olduğu üretim gücüyle güven vermekte ve sektöre öncülük etmektedir.

Aksa Doğal Gaz
Aksa Doğal Gaz

Aksa Doğal Gaz; doğa dostu, güvenli ve temiz yakıt doğal gazın ekonomik bir alternatif olarak; kentleşme ile artan hava kirliliğine karşı, dünyada ve Türkiye’de giderek daha yoğun kullanılmaya başlanması ile birlikte, doğal gaz dağıtım sektöründe güçlü bir şekilde var olmak ve hizmet sunabilmek için bir çatı şirketi olarak 2003 yılında kurulmuştur.

İlk olarak Balıkesir bölgesinde doğal gaz dağıtım faaliyetlerine başlayan ve halen; Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan lisans hakkı kazandığı ve devraldığı toplam 20 bölgedeki bağlı şirketleriyle, doğal gaz dağıtım faaliyetlerine devam eden Aksa Doğal Gaz; 2 milyon abonesiyle ve lisans kapsamında yer alan 24 il, 99 ilçe ve belde ile kendi alanında Türkiye’nin en geniş coğrafi dağıtım bölgesine hizmet vermektedir.

Aksa Turizm
Aksa Turizm

2004 yılında faaliyetlerine başlayan Aksa Turizm, Antalya’nın Kemer ilçesi Göynük beldesinde, Torosların Akdeniz’le buluştuğu çam ormanları içinde yer alan Mirada del Mar otelini işletmektedir. Yaklaşık 109.000 m² alana ve toplam 542 odaya sahip olan, 5 yıldızlı Mirada del Mar oteli kısa süre içerisinde yerli ve yabancı turistlerin vazgeçilmez tatil yeri olmuştur.

Aksa Turizm; 2006 yılında Kayseri - Erciyes’te açılan 4 yıldızlı Mirada Del Lago ve 3 yıldızlı Del Monte otelleri ile kış sporları ve kış turizmini de kapsamına alarak, faaliyet alanını genişletmiştir.

Aksa Tarım
Aksa Tarım

2004 yılında özelleştirmeye açılan İnanlı Tarım İşletmesi (Tekirdağ) ve Gelemen Tarım İşletmesi’ni (Samsun) 30 yıllığına kiralayan Aksa Tarım, toplam 25.000 dönüm arazi üzerinde AB standartlarında süt ve et üretimi gerçekleştirmektedir. Bunun yanı sıra tam otomasyonlu seralarda ve doku kültürü laboratuarlarında dış mekân süs bitkileri ve meyve fidanı üretim faaliyetlerini gerçekleştiren Aksa Tarım’ın İnanlı İşletmesinde tamamı damla sulama ile yılda iki ürün çalışması yapılmakta olup, ayrıca 10.500 adet aşılı ceviz fidanlığı yine damla sulama ile desteklenmektedir. Modern ve teknolojik sağım sistemlerine sahip, 2000'er başlık modern süt sığırcılığı işletmelerinde tümü bilgisayar entegreli olarak, hayvan hareketleri barkod sistemi ile izlenmektedir. Önümüzdeki yıllarda ülkemizin yüksek genetik kapasiteye sahip damızlık gebe düve ihtiyaçları bu işletmelerden karşılanması hedeflenmektedir. Maksimum hijyen ortamı sağlanan bu tesisler ülkemizin önde gelen tarım ve hayvancılık kuruluşlarından biri haline gelmiştir.

Kazancı Holding ve faaliyetleri hakkında daha detaylı bilgiyi www.kazanciholding.com.tr adresinden alabilirsiniz.