Aksa Jeneratör

 
1968 yılında Ali Metin Kazancı’nın kurduğu elektrikli motor fabrikasıyla üretim yolculuğuna başlayan AKSA, 1984 yılında ilk jeneratörünü üretmiş ve kısa zamanda elektrik enerjisi temini için makine ve donanım üretimi konusunda uzmanlaşarak, dünyadaki sayılı jeneratör üreticilerinden biri olmuştur. 1994 yılında Aksa topluluğunun Kazancı Holding adı altında holdingleşmesi ve yeniden organizasyonu ile Aksa Jeneratör bugünkü yapısına ulaşmıştır. Uzun yıllardır Türkiye jeneratör pazarının lideri olan Aksa, Türkiye’nin en büyük 200 sanayi kuruluşu ve ihracatçı firması arasında yer almaktadır.
Aksa Jeneratör, Tekirdağ Çerkezköy (Türkiye, 60.000 m² toplam alan), Changzhou (Çin, 120.000 m² toplam alan), Louisiana (A.B.D., 8.000 m² toplam alan) şehirlerinde bulunan üretim tesislerinde ve Hollanda ile BAE'nde bulunan ticaret merkezlerinde; 1 kVA ile 3.125 kVA arası benzin, dizel ve doğal gaz yakıtlı jeneratörler, marin yardımcı jeneratörleri, aydınlatma kuleleri ve jeneratör donanımları üreterek sektörünün lider ve öncü kuruluşlarından biri olmuştur.

178 ülkeye satış gerçekleştiren Aksa Jeneratör, Asya, Avrupa, Afrika ve Amerika’da bulunan 25 ofis, 3 üretim tesisi ve 2 ticaret merkezi ile küresel sektörde ilk 5 firma arasında yer almaktadır. 2025 yılında Aksa Jeneratör dünyanın üç büyük jeneratör üreticisinden biri olmasını hedeflemektedir.

Doğal Gazlı jeneratörlerin dünyadaki ilk üreticilerinden olan Aksa Jeneratör’ün, senkron jeneratör projelerinde tartışmasız üstünlüğü bulunmaktadır. Ar-Ge yatırımları ile daha düşük yakıt sarfiyatlı, daha düşük ses seviyeli ve çevre dostu jeneratörler üzerinde sürekli çalışan Aksa Jeneratör her zaman değişimin öncüsü olmak için teknoloji yatırımlarını sürekli olarak artırmaktadır.