TEKNOFEST İstanbul’da Aksa gücü

  • TEKNOFEST İstanbul’da Aksa gücü

Aksa Jeneratör, 20 Eylül’de kapılarını açan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST İSTANBUL’un tüm enerjisini karşılıyor

Türkiye’nin havacılık ve uzay bilimleri alanında sahip olduğu önemli tecrübe ve geçmişten ilham alan TEKNOFEST İstanbul etkinliğinde Aksa Jeneratör de yer alıyor. Aksa Jeneratör’ün enerji sponsoru olduğu TEKNOFEST, İstanbul Yeni Havalimanı’nda 20 Eylül tarihinde kapılarını ziyaretçilerine açtı. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 VAKFI) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğindeki TEKNOFEST İstanbul, yarışmalar, uluslararası TAKE OFF Start Up zirvesi, Dron Cup, Travel Hackathon etkinlikleriyle binlerce kişiyi teknolojinin dinamik dünyasında buluşturuyor. Ortaokul, lise, üniversite öğrencileri ve yetişkinlerin tek tek veya grup halinde katıldığı “İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması”nın yanı sıra düzenlenen diğer teknoloji yarışmaları ile teknoloji alanında gençlerin motivasyonuna önemli bir destek verilecek.
Lise, Üniversite ve üzeri öğrenciler İnsansız Hava Aracı, İnsansız Su Altı Sistemleri, Model Uçak, Robotaksi, Robotik Fetih 1453, Roket, Yapay Zekâ, İHA Destekli İnsansız Kara Aracı, Savaşan İHA Yarışması heyecanı yaşarken üniversite öğrencileri ve yetişkinler de Model Uydu ve Sürü İHA yarışmalarında geleceğin teknolojilerini bugüne taşıyacak.
Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker; “Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivaline enerji desteği vererek ülkemiz tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmalarının yer aldığı bu festivalde yer almaktan gurur duyuyoruz. Aksa Jeneratör olarak üç kıta ve 160 ülkeye ihracat gerçekleştirerek her sektörden firmalara enerji desteği sağlıyoruz. Enerji desteği verdiğimiz TEKNOFEST İstanbul’da yer alarak havacılık, uzay ve teknoloji sektörüyle de ilişkilerimizi geliştirmekten dolayı çok mutluyuz” dedi.
Tüm etkinliklerin vazgeçilmez çözüm ortağı Aksa Jeneratör de teknoloji festivalinin heyecan verici unsurları arasında yer alan rüzgâr türbininin kesintisiz çalışmasını sağlıyor.