Aksa Jeneratör, Güney Afrika Electra Mining fuarında

  • Aksa Jeneratör, Güney Afrika Electra Mining fuarında

Sektöründe küresel çapta ilk 5 firma arasında yer alan Aksa, Güney Afrika’nın madencilik alanında düzenlenen en büyük buluşması Electra Mining’e katıldı

Üç kıtadaki üretimiyle 160 ülkeye ihracat gerçekleştiren Aksa Jeneratör, destek verdiği fuarlar ve forumlarla Afrika kıtasında etkinliğini artırıyor. 46 yıldır Güney Afrika Cumhuriyeti’nin başkenti Johannesburg’da gerçekleşen, dünya madencilik sektörünün buluşma noktası Electra Mining fuarına katılan Aksa Jeneratör, odak pazarlarından biri olan Afrika kıtasındaki konumunu giderek güçlendiriyor.
Üretiminin yüzde 50’den fazlasını ihraç ederek Asya, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Amerika’daki 14 ofisiyle faaliyet gösteren Aksa, Sahra Altı Afrika’nın önemli ticaret merkezi olan Güney Afrika Cumhuriyeti’ndeki ofisi aracılığıyla kıtaya hizmet veriyor.
Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker dünyanın parlayan yıldızı Afrika kıtasının kendileri için büyük önem taşıdığına değindi. “Afrika, tüm dünya gibi bizim de gözbebeğimiz” diyen Peker, Afrika’da madencilik sektörünün tüm dünyanın ilgisini çeken stratejik bir sektör olduğuna dikkat çekti. Peker “Güney Afrika Cumhuriyeti, Güney Afrika bölgesinde tüm operasyonlarımızın merkezi olan bir ülke. Johannesburg’da düzenlenen Electra Mining Fuarı, bize Güney Afrika’da iş birliklerimizi geliştirme şansı sağlarken, aynı zamanda hedef sektörlerimizden biri olan madencilik pazarı paydaşlarına da ürünlerimizin ulaştırılması anlamında önemli bir noktada bulunuyor” dedi.
Afrika ile Türkiye arasında özellikle 2010 yılında kabul edilen ‘Afrika Strateji Belgesi’nin hayata geçmesiyle yapılan ticaretin 15 yılda 4 katına çıktığına ve 2017 yılının sonunda 20,6 milyar dolara yükseldiğine dikkat çeken Alper Peker, Aksa Jeneratör olarak Afrika’da tüm sektörlerin enerji ihtiyacının karşılanmasında daha uzun yıllar yer almak istediklerini de sözlerine ekledi.
1972 yılından bu yana düzenlenen Electra Mining, madencilik alanında güvenlikten verimliliğe tüm modern teknoloji ve inovatif çözümlerin sergilendiği büyük bir fuar olma özelliği taşıyor. 10-14 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen Electra Mining’e katılımcı olarak yer alan Aksa Jeneratör, Afrika’nın bu stratejik sektöründeki iş birliği olanaklarını güçlendirdi.