Aksa Jeneratör, ürünlerini Orta Asya’nın kalbindeki Power Uzbekistan fuarında sergiledi

  • Aksa Jeneratör, ürünlerini Orta Asya’nın kalbindeki Power Uzbekistan fuarında sergiledi

Sektörün lider markası AKSA Jeneratör, 15-17 Mayıs tarihlerinde Taşkent’te Power Özbekistan fuarına katıldı. Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker, enerji ihtiyacı giderek artan Özbekistan’ın önemine değindi ve “Orta Asya’nın kalbinde yer alan Özbekistan’da sanayiden günlük kullanıma dek pek çok farklı kategorideki ürünümüzü ziyaretçilere tanıttık” dedi.
 
Dünyanın lider jeneratör üreticilerinden Aksa, Power Uzbekistan fuarına katıldı. Bu yıl 14. kez düzenlenen fuar, 11 ülkeden enerjinin farklı alanlarında faaliyet gösteren firmaları bir araya getirdi. Enerji, nükleer enerji, enerji tasarrufu, elektrikli ekipmanlar, alternatif enerji, ısı ve güç ekipmanları alanında çalışan firmalar, Özbekistan pazarına ürünlerini tanıttılar.
 
Özbekistan Enerji Bakanlığı’nın desteklediği Power Uzbekistan’da bu yıl da güçlü biçimde yer alan Aksa Jeneratör, farklı ihtiyaçlara yanıt veren geniş çeşitlilikteki ürünlerini ziyaretçilerle buluşturdu.
 
Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker, Orta Asya’da Türk dünyasının kalbinde yer alan Power Uzbekistan fuarıyla bu ülkeyle 10 yıldan uzun süredir devam eden çalışmalarını güçlendirdiklerini söyledi. Sanayileşme stratejisi doğrultusunda yatırımları ve enerjiye ihtiyacı her yıl artan Özbekistan’ın Pazar olarak önemine değindi. Peker “Aktif olduğumuz pazarlarda da fuarlara düzenli olarak katılmak bu ülkelerdeki konumumuz daha da güçlendirmemizi, yeni ürünlerimizi tanıtmamızı, kamu ve yerel otoritelerle iletişimimiz sağlıyor. 10 yıldan uzun zamandır var olduğumuz Özbekistan pazarındaki konumumuz bizi diğer bölge ülkeleri için de olumlu yönde destekliyor. Çevre ülkelerden katılımcılar da fuarda ürünlerimizi yakından tanıma şansı yakalıyor” dedi.