Lider jeneratör üreticisi Aksa, katıldığı fuarda ürünleriyle göz doldurdu

  • Lider jeneratör üreticisi Aksa,  katıldığı fuarda ürünleriyle göz doldurdu
  • Lider jeneratör üreticisi Aksa,  katıldığı fuarda ürünleriyle göz doldurdu
  • Lider jeneratör üreticisi Aksa,  katıldığı fuarda ürünleriyle göz doldurdu
  • Lider jeneratör üreticisi Aksa,  katıldığı fuarda ürünleriyle göz doldurdu

Dünyanın en büyük 5 jeneratör üreticisi arasında yer alan ve Türkiye’deki jeneratör pazarının lideri olan Aksa Jeneratör, bu yıl 125’incisi gerçekleşen Çin İthalat ve İhracat Fuarı (Canton Fair), Shangai Power, Orta Asya’nın stratejik özelliğe sahip Kazakistan’ın Atyrau şehrinde Global Oil & Gas Fuarı ve Konya İnşaat Fuarı’na katıldı. Enerji sektörü paydaşlarının katıldığı bu fuarlarda Aksa, yenilikçi ürünleriyle fuar ziyaretçilerinin ilgi odağı oldu

Türkiye’nin lider jeneratör üreticisi Aksa, kaliteli ürün ve yenilikçi çözümlerini birçok ülkede gerçekleşen fuarlara katılarak mevcut ve potansiyel pazar temsilcileriyle bir araya gelmeye devam ediyor.
 
On yılı aşkın süredir Çin’in Çangcou şehrinde jeneratör üretimi yapan ve 2012 yılında dünyanın en yüksek kapasiteli fabrikasını Çin’de açan Aksa Jeneratör, iş cirosu bakımından en büyük ticaret buluşması, Çin İthalat ve İhracat Fuarı’na yenilikçi ürünleriyle katıldı. 20 binin üzerinde satıcıyla yaklaşık 100 bin alıcıyı buluşturan fuarda, katılımcılar ürünlerini denizaşırı alıcılarına tanıtma imkânı yakaladı. Yenilikçi hizmet ve ürünlerini tanıtan Aksa, ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.
 
Aksa Jeneratör ayrıca; Çin’in Shangai şehrinde düzenlenen Shangai Power, Kazakistan’ın Atyrau şehrinde konumu ve enerji kaynaklarına yakınlığıyla Orta Asya’nın stratejik öneme sahip ilk ve tek olan Global Oil & Gas Fuarı ile Konya’da yapı sektörünü bir araya getiren Konya İnşaat Fuarı’na da katıldı. Birçok ülkeden sektör temsilcisini bir araya getirerek alanında bölgenin en önemli buluşmaları sayılan bu fuarlarda; Aksa Jeneratör yenilikçi ürünleriyle ziyaretçilerini ağırladı.
 
Dünyanın en büyük 5 jeneratör üreticisinden birinin Aksa olduğunu vurgulayan Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker, “Birçok ülkede düzenlenen ve farklı sektörleri bir araya getiren uluslararası fuarlarda yer almak bizim bizim önceliklerimiz arasında yer alıyor. Yurtdışında yapılan bu tarz fuarların hem sektöre hem de ülkemize çok büyük katkılar sağladığına inanıyorum. Dünyanın ikinci büyük ekonomisi arasında yer alan Çin, Orta Asya’nın stratejik özelliğe sahip Kazakistan ve ülkemizin değerli şehri Konya’da düzenlenen fuarların elektrik ve enerji sektöründe iş yapmayı hedefleyen firmalar için kaçırılmaması gereken bir fırsat. Yenilikçi ürünlerimizle katıldığımız bu fuarlarda bir Türk firması olarak beklentimizin üzerinde ilgi görüyoruz bu da bizi çok gururlandırıyor. Biz de Çin’in en büyük jeneratör ihracatçısı olarak, sektörde stratejik öneme sahip bütün fuarlara katılmaya çalışıyoruz” dedi. 
 
2008’den bu yana Çin’deki faaliyetlerini sürdüren Aksa Jeneratör, 2012’de Changzhou şehrinde dünyanın en büyük üretim kapasiteli jeneratör fabrikasının açılışını yaptı. Fabrika, yılda 24 bin parça üretim kapasitesiyle dünyanın en büyük jeneratör fabrikası özelliğini taşıyor.