Middle East Electricity 2019 Fuarı’nda AKSA rüzgârı

  • Middle East Electricity 2019 Fuarı’nda AKSA rüzgârı

Türkiye’nin lider jeneratör üreticisi Aksa, enerji sektörünün en önemli fuarlarından biri olan ve 05-07 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenen Middle East Electricity 2019 Fuarı’nda (MEE) sektör ziyaretçilerini ağırladı. Ortadoğu Bölgesi enerji sektörü paydaşlarının katıldığı bu fuara Aksa Jeneratör, 17’inci kez katılım gösterdi.

Türkiye’nin lider jeneratör üreticisi Aksa, farklı ülkelerde farklı sektörlerle bir araya gelerek kaliteli ürün ve yenilikçi çözümlerini tanıtmaya devam ediyor. 2018 yılında birçok farklı ülkede farklı sektörlerin fuarlarına katılan Aksa Jeneratör’ün bu yılki ilk yurtdışı fuarı Middle East Electricity 2019 oldu.
Birçok ülkeden sektör temsilcisini bir araya getirerek alanında bölgenin en önemli buluşması sayılan Middle East Electricity 2019 Fuarı’na yenilikçi ürünleriyle katılan Aksa Jeneratör, sanal gerçeklik gözlüğü (VR gözlüğü) ile ziyaretçilerinin eğlenceli dakikalar geçirmesini sağladı. Aksa Jeneratör standını ziyaret eden katılımcılar, sanal gerçeklik gözlüğü (VR gözlüğü) ile üretim kapasitesi bakımından dünyadaki en büyük jeneratör fabrikası olan Çin’deki Aksa Jeneratör fabrikasını sanal ortamda gezme fırsatını yakaladılar.
Enerji sektörünün en önemli oyuncularını bir araya getiren Middle East Fuarı’nda Dubai pazarının öneminden bahseden Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker; “Dubai enerji sektörünün en önemli fuarlarından biri olan Middle East Electricity 2019 Fuarı’na uzun yıllardır katılım gösteriyoruz. Farklı ülkelerde yapılan fuarlara katılmak bizim önceliklerimiz arasında yer alıyor. Yurtdışında yapılan bu tarz fuarların hem sektöre hem de ülkemize çok büyük katkılar sağladığına inanıyorum. Orta Doğu’da elektrik ve enerji sektöründe iş yapmayı hedefleyen firmalar için kaçırılmaması gereken bir fırsat olarak görüyorum. Bu yıl ilk defa standımızı ziyaret eden katılımcılarımıza sanal gerçeklik gözlüğü ile Çin’de bulunan fabrikamızı gezdirdik. Beklentilerimizin üstünde ilgi gördük ve tabi bu da bizi çok mutlu etti. Yeni nesil teknolojilerle ziyaretçilerimizi şaşırtmaya devam edeceğiz” dedi.
05-07 Mart tarihleri arasında Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlenen ve sektörün en önemli fuarlarından biri olan Middle East Electricty 2019 Fuarı; 1600’den fazla firmanın katılımıyla, yenilenebilir enerji sektörü ve aydınlatma endüstrisi de dahil olmak üzere elektriğin üretimi, iletimi ve dağıtımını kapsayan küresel ölçekte yapılan en büyük fuar olma niteliği taşıyor. Fuar süresince, düzenlenen seminerlerde, Ortadoğu Elektrik sektörünü yönlendiren isimler, sektördeki son eğilimler ve teknolojik yeniliklerle ilgili, katılımcılara bilgi paylaşımı yapıldı.