TÜRKİYE-AFRİKA İKİNCİ EKONOMİ VE İŞ FORUMU’NUN SPONSORU “AKSA”

  • TÜRKİYE-AFRİKA İKİNCİ EKONOMİ VE İŞ FORUMU’NUN SPONSORU “AKSA”

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ev sahipliğinde 10-11 Ekim tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşen "II. Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu"nun enerji sponsoru “AKSA” oldu.

10-11 Ekim tarihleri arasında “Birlikte Sürdürülebilir bir Geleceğe Yatırım” temasıyla Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ev sahipliğinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşen "II. Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu”nun enerji sponsoru “AKSA” oldu.
 
Kazancı Grup şirketlerinden Aksa Enerji ve Aksa Jeneratör’ün sponsor olduğu Forum’da Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra pek çok Afrika ülkesinin Cumhurbaşkanları ile Bakanları ağırlanırken; Türkiye ve Afrika’dan birçok şirket standıyla yer aldı.
 
Forum’u ziyarete gelen iş dünyası mensupları ve ülke sözcüleriyle bir araya gelen Aksa yetkilileri, Afrika’ya yaptıkları tüm yatırımların Kazancı Grup şirketlerinden Aksa Enerji ve Aksa Jeneratör için çok önemli olduğunu belirtirken, kıtada olası yeni projelere açık olduklarının altını çizdi. Afrika ülkelerine elektrik götürmek ve onların yaşamlarına dokunabilmek için çalışmalarına kesintisiz devam edeceklerini aktaran yetkililer, Aksa olarak Afrika kıtasına yaptıkları enerji yatırımlarını sadece ticari bir faaliyet olarak değil bir insanlık projesi anlayışıyla yürüttüklerini ifade etti.