AKSA Jeneratör, Azerbaycan pazarında büyümeyi hedefliyor

  • AKSA Jeneratör, Azerbaycan pazarında büyümeyi hedefliyor

Türkiye’nin lider jeneratör markası AKSA Jeneratör, Azerbaycan’da düzenlenen ve Hazar Bölgesi’nin enerji alanındaki tek etkinliği olan Caspian Power Fuarı’na katıldı.
 
Dünyanın ilk 5 jeneratör üreticisinden biri olan AKSA Jeneratör, 31 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirilen Caspian Power Uluslararası Elektrik ve Alternatif Enerji Fuarı’na katıldı. Bu yıl 7.’si düzenlenen Caspian Power Fuarı’nın katılımcıları arasında Azerbaycan, Beyaz Rusya, Türkiye gibi birçok ülkeden elektrik enerjisi endüstrisi, nükleer enerji mühendisliği, ölçüm araçları, kontrol, endüstriyel ve ev enerjisi, enerji tasarrufu teknolojileri, radyo frekansı kabloları, endüstriyel otomasyon kabloları gibi birçok alanda hizmet veren şirketler yer aldı. Bakü Expo Center'da gerçekleştirilen fuar, enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji alanında Hazar Bölgesindeki tek etkinlik olma özelliğine de sahip.
 
Fuara ilişkin konuşan Aksa Jeneratör Ceo’su Alper Peker: “Azerbaycan, Hazar Bölgesi’nde hızla gelişen bir pazar, enerji de bu pazarda en hızlı gelişen sektörler arasında yer alıyor. Tarihi ve kültürel bağlarımız olan bu coğrafyada, ülkenin gelişimi adına stratejik işbirlikleri yapabilme potansiyelinden büyük heyecan duyuyoruz. Caspian Power, enerji sektöründeki deneyimimizi, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi sadece Azerbaycan pazarına değil tüm bölgeye tanıtabilmek adına büyük önem taşıyor. Fuarda geliştirdiğimiz ilişkilerin olumlu yansımalarını en kısa sürede göreceğimize inanıyoruz” dedi.
 
 
AKSA Jeneratör Hakkında:
1968 yılında Ali Metin Kazancı’nın kurduğu elektrikli motor fabrikasıyla üretim yolculuğuna başlayan AKSA, 1984 yılında ilk jeneratörünü üretti ve kısa zamanda elektrik enerjisi temini için makine ve donanım üretimi konusunda uzmanlaşarak, dünyadaki sayılı jeneratör üreticilerinden biri oldu. 1994 yılında Aksa topluluğunun Kazancı Holding adı altında birleşmesi ve yeni organizasyonu ile Aksa Jeneratör bugünkü yapısına ulaştı. Uzun yıllardır Türkiye jeneratör pazarının lideri olan Aksa, 3 kıtada üretim ile 160 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Üretiminin %50’den fazlasını ihraç eden Aksa Jeneratör; İstanbul dışında Çin’de ve Amerika’da bulunan üretim tesisleriyle, Asya, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Amerika’da bulunan 14 ofisi ile küresel sektörde ilk 5 firma arasındadır. Doğal gazlı jeneratörlerin dünyadaki ilk üreticilerinden biri olan Aksa Jeneratör senkron jeneratör projelerinde tartışmasız üstünlüğünü korurken, Ar-Ge yatırımları ile daha düşük yakıt sarfiyatlı, daha düşük ses seviyeli ve çevre dostu jeneratörler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.