İHRACATIN YILDIZI AKSA JENERATÖR ÖDÜLLENDİRİLDİ… (20.02.2014)

  • İHRACATIN YILDIZI AKSA JENERATÖR ÖDÜLLENDİRİLDİ… (20.02.2014)

Türkiye’nin toplam ihracatının %30’unu gerçekleştiren altı birliği bünyesinde barındıran İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri “İMMİB” bu başarıya imza atan yıldız şirketlerini ödüllendirdi. İMMİB’in geleneksel hale getirdiği ödül gecesinde; Diğer Elektrik ve Elektronik Ekipmanlar kategorisinde 3.lük ödülünü Aksa Jeneratör Genel Müdürü Alper Peker T.C. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi’den aldılar.
Aksa Jeneratör Genel Müdürü Alper Peker aldıkları ödül ile ilgili “30 yıllık sektör tecrübemiz ile bugün 3 kıtada üretim yapıyor, 160 ülkeye ihraç ediyoruz. Türkiye’nin Jeneratör markası olarak uluslararasıpazarlarda yoğun ve istikrarlı çalışırken, her zaman ilk günkü heyecanımızı yaşıyoruz. Dünyanın 7 kıtasının tüm coğrafyalarında her 5 dakikada 1 adet Aksa Jeneratör müşterileri ile buluşuyor. Şirketimizin güvenilir marka imajını aynı istikrarla gelecek nesillere en doğru şekilde taşıyacak, 2023 Türkiye’nin ortak 500 Milyar Dolarlık İhracat hedefleri için bizlere düşen katkıyı en iyi şekilde yapabilmek için hiç durmadan çalışmaya devam edeceğiz.
Uluslararası pazarlardaki gücümüzü dünyanın en güçlü tedarikçileri ile ortak çalışarak arttırıyoruz. 2013 yılı ihracatın yıldızı ödülümüzün yanı sıra dünyanın en büyük motor üreticisi Güney Koreli Doosan Motor şirketinin “2013 yılının en iyi müşterisi ödülünü” dünya genelinde en fazla Doosan motorlu jeneratör satışı yapan firma olmamızdan dolayı aldık. Her zaman müşteri odaklı ve güvenilir marka imajımızda bizlere aynı yolda uzun yıllardır yürüyen iş ortaklarımız, global pazara yön veren Cummins ve Doosan firmaları ile daha uzun yıllar birlikteliğe devam edeceğiz. Başarılarla geçen 2013 yılında yapmış özverili işlerden dolayı hak ettiğimiz ödüller bizleri mutlu ederken 2023 yılı hedeflere ulaşmamızda bizlere ışık olmaktadır.”  açıklamalarında bulundular.