Kazancı Holding

logo Temelleri 1960’lı yıllarda atılan Kazancı Holding, 50 yılı aşan yolculuğunda her zaman müşteri memnuniyeti ve güven ilkelerini temel alarak; jeneratör üretimi, doğalgaz dağıtım faaliyetleri ve enerji santralleri kurulum / işletimi ile enerji sektörünün lider firmalarından biri olmuştur. Enerji sektöründeki yatırımları yanı sıra 2000’li yıllarda tarım ve turizm alanlarında çeşitli yatırımlarda bulunan Kazancı Holding şu anda ülkemiz ekonomisine yaptığı yatırımlar ve ödediği vergiler ile önemli katkılar sağlamaktadır.

Aksa Jeneratör dışındaki grup şirketlerimizden bazıları;

Aksa Enerji

1997 yılında kurulan Aksa Enerji, 1998 yılında Türkiye’nin ilk Biyogaz Santrali’ni Bursa’da faaliyete geçirmiştir. Daha sonra Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yaşanan elektrik arzı sıkıntısını gidermek amacıyla Hakkâri ve Mardin illerinde kısa zamanda çeşitli güçlerde enerji santralleri kurarak işletmeye başlamıştır. Zaman içerisinde yatırımlarını çeşitlendiren Aksa Enerji, hem yurtiçinde hem de yurtdışında, Fuel Oil Santralleri, Doğalgaz Santralleri, Rüzgar Santralleri ve Hidroelektrik Santralleri kurarak elektrik enerjisi üretiminde ülkenin önde gelen kuruluşlarından biri olmuştur. Ali Metin Kazancı Antalya Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali’nin 2008’de devreye girmesi ile Aksa Enerji elektrik enerjisi üretiminde kurulu güç bakımından Türkiye’nin en önemli enerji şirketleri arasında liderlik yarışına katılmıştır. 1400 MW’a varan kurulu kapasitesi ile sektörün en büyük serbest pazar oyuncusudur.

Aksa Doğalgaz

Aksa Doğalgaz; çevreci ve sağlıklı yakıt doğalgazın ekonomik bir alternatif olarak dünyada ve Türkiye’de giderek daha yoğun kullanılmaya başlanması ile birlikte; doğalgaz dağıtım sektöründe güçlü bir şekilde var olmak ve hizmet sunabilmek için bir çatı şirketi olarak 2003 yılında kurulmuştur. İlk olarak Balıkesir bölgesinde doğalgaz dağıtım faaliyetlerine başlamıştır. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan lisans hakkı kazandığı 11 bölgede, bağlı şirketleriyle doğalgaz dağıtım faaliyetlerine devam etmektedir. Lisans aldığı her bölgede zorunlu yatırım süreleri dolmadan çok önce yatırımlarının büyük bölümünü tamamlamış, lisans kapsamında yer alan bölgelerdeki potansiyel abonelerin büyük bölümüne doğalgaz ulaştırılmıştır.

Aksa Doğalgaz çatısı altında bulunan şirketler ve dağıtım bölgelerini görmek için lütfen tıklayınız.

Aksa Turizm

2004 yılında faaliyetlerine başlayan Aksa Turizm, Antalya’nın Kemer ilçesi Göynük beldesinde, Torosların Akdeniz’le buluştuğu çam ormanları içinde yer alan Mirada del Mar otelini işletmektedir. Yaklaşık 109.000 m² alana ve toplam 542 odaya sahip olan, 5 yıldızlı Mirada del Mar oteli kısa süre içerisinde yerli ve yabancı turistlerin vazgeçilmez tatil yeri olmuştur.

Aksa Turizm; 2006 yılında Kayseri - Erciyes’te açılan 4 yıldızlı Mirada Del Lago ve 3 yıldızlı Del Monte otelleri ile kış sporları ve kış turizmini de kapsamına alarak, faaliyet alanını genişletmiştir.

Aksa Tarım

2004 yılında özelleştirmeye açılan İnanlı Tarım İşletmesi (Tekirdağ) ve Gelemen Tarım İşletmesi’ni (Samsun) 30 yıllığına kiralayan Aksa Tarım, toplam 25.000 dönüm arazi üzerinde AB standartlarında süt ve et üretimi gerçekleştirmektedir. Bunun yanı sıra tam otomasyonlu seralarda ve doku kültürü laboratuarlarında dış mekân süs bitkileri ve meyve fidanı üretim faaliyetlerini gerçekleştiren Aksa Tarım’ın İnanlı İşletmesinde tamamı damla sulama ile yılda iki ürün çalışması yapılmakta olup, ayrıca 10.500 adet aşılı ceviz fidanlığı yine damla sulama ile desteklenmektedir. Modern ve teknolojik sağım sistemlerine sahip, 2000'er başlık modern süt sığırcılığı işletmelerinde tümü bilgisayar entegreli olarak, hayvan hareketleri barkod sistemi ile izlenmektedir. Önümüzdeki yıllarda ülkemizin yüksek genetik kapasiteye sahip damızlık gebe düve ihtiyaçları bu işletmelerden karşılanması hedeflenmektedir. Maksimum hijyen ortamı sağlanan bu tesisler ülkemizin önde gelen tarım ve hayvancılık kuruluşlarından biri haline gelmiştir.

Kazancı Holding ve faaliyetleri hakkında daha detaylı bilgiyi www.kazanciholding.com.tr adresinden alabilirsiniz.